ПРИВАТНЕ НАУКОВО-ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО

 

"ВІКТОР-СЕРВІС"

Навігация

Як відбувається внесення аміаку безводного ?

Внесення аміаку в грунт

До складу польовий одиниці входить трактор , агрегат по внесенню , а також польові газові ємності. Точність і повне охоплення площі при переміщенні польової одиниці здійснюється за допомогою сучасних систем дозування . Характеристики застосовуваної техніки Трактор John Deere (потужність 240 - 310 к.с.) Культиватор - DMI ( ширина захвату 9 - 12,5 метрів; міжрядна відстань робочих ножів 50-75 см). Культиватор обладнаний охолоджувачем Raven і закривають дисками для виключення втрат аміаку. Контроль за процесом внесення здійснюється за допомогою системи точного внесення, електронного контрольно- дозуючого обладнання. Техніка призначена для внесення безводного аміаку за всіма видами обробки грунту (оранка , дискування , мінімальна обробка , no - till ) . Глибина внесення визначається залежно від культури, виду обробки грунту і становить 5-20 см.

Внесення рідкого аміаку в грунт :

Внесення аміаку в грунт

Один з основних складових росту і розвитку рослин - азот. У нього є одна основна функція - синтез білків, які є основою життєдіяльності всіх організмів . Всім рослинам потрібен азот , тому що він складає приблизно від 18 % маси рослини.

Якщо у рослини нестача азоту , то існує можливість уповільнення зростання , а також ослаблення розвитку коріння і бічних пагонів. Через несприятливе економічне становища сучасного сільського господарства відбувається погіршення врожайності і зниження родючості грунтів. Перед сільгоспвиробниками зараз стоїть одне проблемне питання - як стабілізувати урожайність сільськогосподарських культур і чим можна компенсувати недолік азоту в грунті ?

Застосування безводного аміаку - один з найбільш вигідних шляхів вирішення проблеми забезпечення азотом рослин. Тому що він окрім підвищення родючості грунту , сприяє збільшенню швидкості росту і розвитку рослин , а також сприятливо впливає на рівень врожайності.

У безводному аміаку міститься 82,2 % азоту , і він належить до класу рідких азотних добрив. Безводний аміак - безбарвна рідина , яка на повітрі швидко кипить і випаровується. У процесі внесення в грунт , безводний аміак стає газом.

Створення і використання рідких азотних добрив виходить набагато дешевше , ніж твердих . Бо під час їх виробництва не треба будувати цехи азотної кислоти , сушки , грануляції , випарювання , кристалізації. Це дозволяє заощадити значні грошові суми на будівництво азотно- тукового підприємства аналогічної потужності . Вартість одиниці азоту в аміачної селітрі приблизно в 1,5-2 рази більше , ніж у рідкому аміаку . А витрати праці при використанні рідкого аміаку зменшуються в 2-3 рази , тому що не треба здійснювати роботи з підготовки добрив до внесення в грунт , а всі операції з їх застосування повністю автоматизовані.

Рідкі азотні добрива вносяться в грунт за допомогою спеціальних машин , які здійснюють закладку добрив на глибину до 14 см на легких грунтах і до 12 см - на важких . Поверхневе внесення рідкого аміаку неприпустимо , тому що він швидко випаровується.

Рідкі азотні добрива можна використовувати як головне добриво під будь-які культури , як під передпосівну культивацію , так і восени під зяблеву оранку . Також їх активно застосовують для підживлення просапних культур.

Рекомендовані обсяги дози для внесення аміаку за один прийом:

- Під цукровий буряк від 120 до 200 кг / га на фоні калійно

- фосфорних добрив

- Під овочеві від 50 до 70 кг / га

- Під технічні культури від 60 до 120 кг / га

- Під зернові від 60 до 150 кг / га

Важливо не забувати при роботі з рідкими азотними добривами , дотримуватися всіх правил техніки безпеки , тому що пари аміаку подразнюють слизові дихальних шляхів і оболонок очей , а також викликає кашель і духоту .

Основні переваги використання безводного аміаку :

- Якщо порівнювати з твердими азотними добривами , то використання безводного аміаку на 35 % дешевше

- Використання безводного аміаку сприяє істотної економії на зниженні витрат праці і витрат ПММ

- Безводний аміак використовується як головне добриво під будь-які культури , як під передпосівну культивацію , так і під зяблеву оранку , також можна застосовувати для підживлення просапних культур - Завдяки стрічковому внесенню безводного аміаку сповільнюється ріст і розвиток бур'янів

- В шарі грунту безводний аміак розподіляється більш рівномірно

- Технологія використання безводного аміаку впливає на підвищення врожайності та якість зерна

Головна перевага безводного аміаку - економічність , тому що використовується менше машин , отже , зменшуються витрати ПММ і трудовитрати. А ефективність використання безводного аміаку доводиться можливістю рівномірного розподілу і більшою доступністю активної речовини рослинам. Що говорить про хороший потенціал і невикористаних резервах застосування безводного аміаку.